Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej, czyli...
Dodane przez aszwedzik dnia 18.11.2021 17:51
...czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Już w piątek, 19 listopada, świętujemy życzliwie i pozdrawiamy się uprzejmie.
Przypominamy o emotkach na drzwiach klasy oraz życzliwych cytatach lub/i życzeniach, a także o uśmiechach od ucha do ucha - Samorząd Uczniowski.Oryginalna nazwa święta brzmi "Hallo World Day" i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.


Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i - tak na próbę - okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania - nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Zapraszamy do udziału w akcji i poczęstowania się dobrym słowem na tablicy SU na pierwszym piętrze.