Certyfikowany cykl szkoleń i seminariów rozpoczęty.
Dodane przez aszwedzik dnia 19.11.2021 18:28
19.11.2021 r. w godz. 10.00 do 14.00 w naszej szkole odbyła się konferencja pt. "Aktywność fizyczna młodego pokolenia jako wyznacznik zdrowia i dobrostanu psychicznego społeczeństwa", rozpoczynająca cykl szkoleń poświęconych tej tematyce.

Podstawową ideą szkoleń jest uruchomienie platformy przekazu wiedzy i prezentacji konkretnych rozwiązań, które mogą pomóc pracownikom oświaty, sportu oraz władzom samorządowym wpłynąć na uzyskanie ilościowego i jakościowego wzrostu poziomu aktywności fizycznej i proekologicznej młodego pokolenia z uwzględnieniem promocji zachowań prozdrowotnych i sportu. Program szkoleń powstał w oparciu o konsultacje z ekspertami z dziedzin: psychologii, ochrony środowiska, wychowania, oświaty, samorządu terytorialnego i sportu.

Patronat honorowy objął p. Krzysztof Ciecióra, ówczesny wicewojewoda łódzki, a obecnie wiceminister rolnictwa (absolwent naszej szkoły), zaś szkolenie zorganizowano we współpracy ze Społeczną Akademią Nauk, Urzędem Gminy Radomsko, Urzędem Miasta Radomsko, Lasami Państwowymi, Klubem Sportowym Volley Radomsko oraz Akademią Profilaktyki Kliniki Wolmed.

Spotkanie otworzyła pani dr Izabela Iwanowicz, dyrektor szkoły, dziękując wszystkim za tak liczne przybycie - w konferencji uczestniczyło 60 nauczycieli, pedagogów, pracowników instytucji oświatowych i pomocowych z Radomska i powiatu radomszczańskiego. Wśród gości nie zabrakło p. Jarosława Ferenca - Prezydenta Miasta Radomsko, p. Romana Radczyca - Wójta Gminy Radomsko, p. Mirosława Olszewskiego - dyrektora Społecznej Akademii Nauk w Bechatowie, p. Pawła Kowalczyka - prezesa Klubu Sportowego Volley Radomsko.

Konferencję poprowadził pan dr Łukasz Prysiński - trener i psycholog, prodziekan wydziału w Bełchatowie SAN w Łodzi, który specjalizuje się m.in. w psychologii klinicznej i zdrowia oraz sportu.

Dr Ł. Prysiński zapoznał zgromadzonych z analizą stanu i tendencji w aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz dorosłych i osób starszych, a także skupił się na aktywności fizycznej jako narzędziu radzenia sobie ze stresem tak wszechobecnym w obecnych czasach.
Druga część szkolenia poświęcona była wzbudzaniu motywacji osiągnięć oraz roli pracowników oświaty i klubów sportowych we wspieraniu aktywności fizycznej. Aktywność fizyczna zaprezentowana została w połączeniu z ekologią w kontekście wykorzystania parków, lasów, akwenów i ścieżek edukacyjnych.
Na zakończenie rozgorzała dyskusja, głównie wśród zgromadzonych nauczycieli, którzy wskazali główne problemy występujące wśród dzieci i młodzieży, a także przeszkody natury organizacyjnej w realizacji szeroko rozumianej aktywności fizycznej.

Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali certyfikaty oraz materiały edukacyjne.