"Czytanie z Mistrzem..." w naszej szkole
Dodane przez aszwedzik dnia 23.11.2022 19:39
- Dzisiejsze spotkanie jest jednym z wielu związanych z jubileuszem szkoły. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przybliży postać noblisty wywodzącego się z bezpośredniej okolicy Radomska - tak przywitała gości p. dyrektor Izabela Iwanowicz.

23.11.2022 r. w murach naszej Czwórki odbyła się kolejna impreza z okazji 100-lecia PSP nr 4; wspólnie czytaliśmy fragm. dzieł patrona szkoły Władysława St. Reymonta - "Chłopów", "Komediantki" i "Ziemi obiecanej" na tle muzyki z filmów, które powstały na podstawie tych powieści.

Spotkanie prowadziły p. Lilla Rutkowska i p. Agnieszka Kostrzewa, zaś na scenie zobaczyliśmy przedstawicieli władz miasta i powiatu, przyjaciół szkoły, m.in. dyrektorów: MBP p. Anitę Janczak i Muzeum Regionalnego p. Małgorzatę Borek, radnego p. Jacka Gębicza oraz gości specjalnych - aktorki p. Dominikę Szwed i p. Annę Rakowską.

Jest nam niezmiernie miło, że zaproszenie do "Czytania z Mistrzem" przyjęli absolwenci naszej szkoły: Jolanta Dąbrowska, Beata Pokora, Elżbieta Duda-Fajkowska, Marcin Wodo, Julia Pawlikowska, Julia Walaszczyk, Maja Cieciora, Szymon Olczyk.
Wśród czytających nie zabrakło dyrektor szkoły p. Izabeli Iwanowicz, nauczycieli - p. Agnieszki Szwedzik, rodziców - p. Lidii Krawczyk czy obecnych uczniów - Huberta Kędry z kl. 8.
Podziękowania za udział w imprezie i doskonałe przygotowanie tekstów należą się również młodzieży z radomszczańskich szkół średnich.

Całej imprezie nastroju dodawała bardzo teatralna scenografia przygotowana przez nauczycieli naszej szkoły: p. Wiolettę Kuliś, Annę Śliwakowską, Agnieszkę Kostrzewę, Agnieszkę Szwedzik, Joannę Mielczarek, Lillę Rutkowską, Agnieszkę Kociniak i Karolinę Terlicką. Za nagłośnienie podziękowania kierujemy do p. Błażej Badowskiego. Nieocenioną pomocą służyły nam również panie z obsługi i panowie konserwatorzy - dziękujemy.